Naljakad juhtumid ja eestlaste uued lemmikautod ehk Skaut24 sai üheseks

Mis oli aasta kõige naljakaim seik? Kuidas on autode Saksast toomine muutunud ja mis ei muutu vist kunagi – tegime oma esimesest tegutsemisaastast väikse kokkuvõtte.

Aasta avastus

Mõtlesimegi, et millal see juhtub, aga eestlase ülekaalukas lemmik ei ole enam Audi A6. Paljuski ilmselt seetõttu, et uue põlvkonna A6 pole paljudele eestlastele lihtsalt veel kättesaadav. Aga ka sellepärast, et kõrvale on tulnud tugevaid konkurente. Skaut24 tõi viimase aasta jooksul Eestisse kõige rohkem BMW-sid. Arvuliselt olid tegelikult tihedalt kannul ka Audid ja Mercedes-Benzid. Mis tõestab, et laias laastus ei ole meie automaitse oluliselt muutunud.

Saksamaalt siia toodavad autod on aastatega muutunud uuemaks. Eelistatakse tehasegarantiiga autosid, mis on suurema hinnalanguse juba läbi teinud.

Põnevaim meelemuutus

Klient soovis 7-kohalist automaatkäigukastiga nelikveolist autot hinnaklassis kuni 20 000 eurot. Tema esimesed eelistused olid Fiat Freemont, Dodge Journey ja Mitsubishi Outlander. Natuke konsulteerimist, hea pakkumine ja klient sõidab täna hoopis 2. seeria BMW-ga, millega ta on väga rahul.

Kõige naljakam olukord

Hakkasime just kliendile käsiraha arvet väljastama, kui ta helistas ja teatas, et naine on auto sissemakseks mõeldud raha ära raisanud ja hoopis reisi ostnud. Auto ostmine lükkuski edasi.

Suurim ootamatus

Paneme eeltööle ja taustauuringule nii suurt rõhku, et tõtt-öelda ootamatusi ei esinegi. Klientide jaoks on tavaliselt ootamatu see, kui pärast meeldiva sõiduki väljavalimist jäädakse paariks päevaks mõtlema, aga see ostetakse vahepeal ära. Parimad pakkumised lähevad tavaliselt tundidega.

Üks on kindel – sakslased ei muutu kunagi. Ikka on nii, et isegi kui müüjat on mitu korda palutud, et auto dokumendid saadetaks kulleri, mitte tähitud kirjaga, tulevad need tavalise postiga. Siinkohal tervitused Omnivale!

Magamata öö?

Jah. See oli hiljuti, kui toimusid öised võtted video tarbeks üle 100 000 euro maksva BMW X7-ga. Ainuke mõte oli see, kas auto ikka tuleb ühes tükis tagasi... Midagi ohtlikku autoga ei tehtud, aga kõike võib ju juhtuda.

Kolm kõige ägedamat autot

Eritellimuste täitmisest on saanud peaaegu et meie nišš. Mõnest erilisemast autost oleme pikemalt pajatanud:

Küpsemas on veel mitmed teisedki toredad projektid. Hoia silma peal Skaut24 Facebooki ja Instagrami kontodel ja saad neist kindlasti teada!

Kenno Kaupmees
Skaut24 OÜ