Skaut24 alustas uute autode müügiga, pakkudes lühikest tarneaega

Alates tänasest pakub Eestis seni kasutatud tellimussõidukeid müünud Skaut24 koostöös Euroopa tuntuima sõidukite müügiportaaliga AutoScout24 võimalust tellida lühikese tarneajaga uusi autosid.

„Erinevatel põhjustel, millest kõige olulisemaks kujunes autotööstusi tabanud kiibikriis, on uute autode saadavus Eestis viimastel kuudel muutunud järjest problemaatilisemaks. Seetõttu peavad kliendid tihti leppima ülipika, mõnikord aastani ulatuva tarneajaga ka täiesti tavalise seeriatoodangu puhul,“ lausus Skaut24 tegevjuht Kenno Kaupmees. „Samas on Euroopa autoturul uute autode osas piisavalt valikut, millega siinne ostuhuviline ei oskagi tihti arvestada ja seda ka seetõttu otsida. Nii jäävad enamasti soodsamaks osutuvad alternatiivid samuti tähelepanu alt kõrvale.“

Kenno Kaupmehe sõnul pakub Skaut24 alates detsembrist koostöös sõidukite müügiportaaliga AutoScout24 võimalust tellida Euroopast uusi autosid lühikese tarneajaga, mis ulatub keskmiselt kolme-nelja nädalani. „Autodele kehtib loomulikult ka euroopaülene tehasegarantii. Seejuures on sääraste sõidukite hinnad tavaliselt n.ö Eesti letihinnast soodsamad, sest siinsed müügimahud on oluliselt väiksemad kui Saksamaal. Lisaks ei teki Saksamaalt tellides autoostjale ebameeldivat olukorda, kus saabuva või saabunud auto hind võiks viimasel hetkel kallineda – sellised juhtumid on Eestist uut autot ostes paraku üha sagedasemad.“

„Uusi autosid, mis asuvad peamiselt Saksamaal, lisandus Skaut24 portaali kokku umbes 300 000“ tõdes Kenno Kaupmees. Huvilisele on nad sisuliselt koheselt saadaval – lihtsalt esinduse asemel on müügikohaks samaväärset teenust ja kvaliteeti pakkuv tellimisportaal Skaut24.“

Kenno Kaupmees lisas hetkeolukorda automüügiturul kirjeldades, et Skaut24 ei impordi Euroopast ainult Audi, BMW või Mercedes-Benzi sõidukeid, vaid täna tuuakse Eestisse ka selliseid automarke nagu Nissan, Peugeot või Renault – ehk siis tegemist on selliste markidega, mida kliendid varem portaali kaudu mujalt Euroopast üldiselt ei tellinud. „Seegi näitab, kui suur defitsiit tegelikult siinsel autoturul praegu valitseb,“ märkis ta. „Lisaks on Euroopast võimalik tellida tuliuusi mudeleid, mis ei ole Eestis veel müügile jõudnudki,“ lisas Kaupmees.

Skaut24 esindaja sõnul võimaldab ettevõtte kasutatav tellimissüsteem ja kiirelt töötav tarneahel pakkuda tellimusteenust ka siinsetele margiesindustele. „Piltlikult öeldes saaks näiteks kohaliku Audi esinduse klient Audi esinduse kodulehelt tellida endale sobiva uue või kasutatud auto Euroopast,“ lausus Kenno Kaupmees.

Skaut24 kaubamärki esindav Skaut24 OÜ on 2016. aastal loodud ning kvaliteetsete kasutatud tellimussõidukite müügiesindaja Eestis, kelle peamine koostööpartner on Euroopa tuntuim sõidukite müügiportaal AutoScout24. Ettevõtte valikus on 1,4 miljonit autot müügiportaalist AutoScout24. Skaut24 toob esile need autod, millel on kvaliteetsele sõidukile ja usaldusväärsele müüjale omased tunnused. Skaut24 on loonud unikaalse online-autootsingu www.skaut24.ee, mis aitab leida parema auto, kui inimene tavaliselt ise oma teadmistega teistest autoportaalidest leida suudaks.

Mõned näited uutest, kiirelt Eestisse jõudvatest uutest autodest:

Mercedes-Benz GLC 200 4Matic

Audi A5 Sportback 40 TFSI S tronic advanced