Auto ostmist ei tasu edasi lükata

Hinnatõusukeeris sunnib ettevaatlikkusele ja teatud ostude tegemine soovitatakse praegu edasi lükata. Autoost pole üks neist, kuna turuolukorra kardinaalset muutumist ei ole ette näha. Valida saab kolme stsenaariumi vahel, millel kõigil on oma head ja vead.

1. Ostad uue auto Eestist? Ole valmis pikaks ooteajaks.

Õudusjutud uue auto ostmise keerukusest on tõeks saanud. Kiipide puudusest on tarneraskused tekkinud kõigil autotootjatel. See tähendab, et tellimusi võetakse küll vastu, kuid ostjal tuleb sõidukit oodata kuid, võib-olla isegi üle aasta.

Sul pole kiiret kuhugi? Siis võib ootamine tunduda isegi aktsepteeritav, kuid sellest hoolimata pead valmis olema ootamatusteks. Segased ajad on praegu igas majandusharus ning autotööstus pole erand. Isegi kui sulle lubatakse, et sõiduk saabub nt 5 kuu pärast, võib juhtuda, et tähtaeg nihkub kaugemasse tulevikku.

Samuti võib kerkida algselt kokku lepitud hind. Kui sõiduki tootmine vahepeal kallineb, siis läheb see ka müüki kallimalt. Pane tähele, et igas broneerimislepingus on vastav klausel sees.

2. Valid kasutatud auto? Siis lepi kallima hinnaga.

Tänu uute autode defitsiidile hakkasid talvel tõusma ka kasutatud autode hinnad. Just seetõttu, et need saab KOHE kätte. Nii valisidki paljud uhiuue auto ostjad hoopis kasutatud, aga uuema sõiduki ja nõudlus muudkui kasvas. Nüüd on kõrgematest hindadest saanud uus normaalsus.

Loomulikult on kõrgemad hinnad autoostja mõnevõrra nördima pannud – kui minu soovitud hinnaga ei saa, siis jäägu üldse ostmata! Kuid senine kogemus näitab, et hinnalangust pole mõtet ootama jääda, kuna seda lihtsalt ei tule.

Tõsi, müügiportaalidest võib nüüd leida ka spekulante, kes on õnne katsumise vaimus müüki paisanud ka absurdse hinnalipikuga autosid. Neid tasub lihtsalt ignoreerida.

3. Tellid uue auto Lääne-Euroopast? Tehtav, kuid arvesta uute nüanssidega.

Uueväärilisi sõidukeid on võimalik tellida ka Saksamaalt, Belgiast, Hollandist jne. Nt Lääne-Euroopa sõidukeid vahendava portaali Skaut24.ee puhul jääb tellimise ja auto kättesaamise vahele 3 nädalat. Ajaline võit on kindel, kuid muude eeliste suhtes tuleb teha järeleandmisi.

Hinnas enam kaubelda ei saa. See tähendab paraku, et lisaks ajalisele võidule hinnavõitu enam ei tule. Võimalik, et uueväärse auto hind on isegi tuhat-paar kallim kui samal autol uuena ostes, kuna üldisest hinnatõusust ei ole puutumata ka Lääne-Euroopa autoturg. Samuti kulub õige auto leidmisele rohkem aega. Mitmetes riikides on sõidukite müügile kehtestatud ekspordipiirang ja müüja võib Eesti ostjale ka lihtsalt „ei“ öelda. Päris kõik õnneks ei keeldu ning peagi on need piirangud ka leevenemas.

Paindlikel tingimustel autoliisinguga aitab Kreditex, liisingut võid taotleda ka juhul, kui sinu sissetulek laekub välisriigist või oled pangast juba eitava vastuse saanud.

• Sissemakse alates 0%
  • Summa 2000 kuni 60 000 eurot