SKAUT

Tellimise protsess ja paketid

Oleme loonud unikaalse ja intelligentse online-autootsingu www.skaut24.ee, mis aitab leida parema auto, kui inimene tavaliselt ise oma teadmistega teistest autoportaalidest leida suudaks.

  • Mõistame ja arvestame Sinu eelistusi
  • Toome välja iga auto tugevad ja nõrgad küljed ning tõstame need selgelt esile

Skaut24 OÜ on 2016. aastal loodud ning Skaut kaubamärki esindav kvaliteetsete kasutatud tellimussõidukite müügiesindaja Eestis, kelle peamine koostööpartner on Euroopa tuntuim sõidukite müügiportaal AutoScout24.

Meie valikus on 1,9 miljonit autot AutoScout24 müügiportaali ligi 2,1 miljonist autost. Esile toome need autod, millel on kvaliteetsele sõidukile ja usaldusväärsele müüjale omased tunnused.

Tellimise sammud

Tuvasta end üks kord

Selleks, et alustada tellimist, saata küsimust või vaadata personaalset kindlustuspakkumist, palume end Smart-ID, ID-kaardi, või Mobiil-ID abil tuvastada. Seda pead tegema ainult ühe korra.
Registreerumine ja isikutuvastamine on tasuta ning võtab aega vaevalt mõne minuti.

Vali sobiv auto

Vali ise või meie abiga välja sõiduk, mis sobib kõige paremini Sinu vajaduste ja võimalustega. Veendu, et sellel oleks olemas vajalik lisavarustus. Kui oled sobiva sõiduki leidnud, loe hoolikalt auto müügikuulutuses välja toodud informatsiooni. Pööra tähelepanu ka võimalikele vigastustele ja kahjustustele.  

Küsi lisainfot

Kui Sul tekkis auto kohta küsimusi, kirjuta neist meile auto detailvaate lehelt. Aitame saada täpse ülevaate auto kirjelduse ja müügikuulutuse detailide kohta ning veendumuse, et sõiduk sobib ning vastab just Sinu vajadustele ja soovidele.

Teeme taustauuringu

Olles leidnud tõesti huvipakkuva sõiduki, saada meile auto tellimus, mis ei too veel kaasa auto ostmise kohustust. Peale tellimuse esitamist teostame autole taustuuringu, mille käigus selgitame välja auto saadavuse, ajaloo, vastavuse müügikuulutuse kirjeldusele ning tehingu muud olulised tingimused, mis aitavad Sul ostuotsust langetada.
Arvesta, et taustauuring võib esile tuua ka olukorra, mil me ei soovita väljavalitud sõidukit osta.

Vali sobivaim finantseerimise viis

Auto saad osta kohe välja või liisingu abil. Tee valik tellimust esitades.

Osta auto liisinguga

Saadame liisingutaotluse Sinu poolt valitud liisinguettevõtetesse Sinu eest. Seejärel võetakse Sinuga juba otse ühendust, et selgitada välja täpsed vajadused ning võimalused ja tutvustatakse liisingutingimusi.

Sõiduki kindlustamine

Soovitame sõiduki ootamatuste eest kindlustada vabatahtliku kaskokindlustusega, ent liisinguga ostmisel on liisingufirma nõudel kaskokindlustus kohustuslik. Teeme koostööd Eesti suuremate kindlustusseltsidega, mistõttu on auto detailvaatest võimalik valida parim kindlustuspakkumine, mis on personaalselt Sinule tehtud.

Lepingute sõlmimine

Olles teinud kindla ostuotsuse, sõlmitakse liisinguga ostmisel samal ajal kaks lepingut: Skaudiga sõiduki tellimisleping ning liisingufirmaga liisinguleping. Kõik õigused, kohustused ja tingimused lepitakse kokku tellimislepingus.
Loen liisingu kohta lähemalt »

Käsiraha tasumine

Käsiraha tuleb tasuda lepingu sõlmimisel ja see ei ole autost loobumise korral tagastatav. Pane tähele, et liisingu sissemakse on ühtlasi ka käsiraha, mille tasud pärast lepingute allkirjastamist Skaudile.

Sõiduki ostmine Euroopa müüjalt

Käsiraha laekumisel sõlmime auto müüjaga ostu-müügilepingu ning tasume müüjale auto hinna. Samal ajal tellime auto transpordi Eestisse.

Transportimine Eestisse

Sõiduki tarneaeg on enamasti 2-3 nädalat. Sõidukite transpordi korraldame peamiselt autotreileriga ning kombineeritult, treiler-laev-treiler. Tellitud auto on kaitstud autovedaja CMR-vastutuskindlustusega. Vajadusel vormistame eraldi veosekindlustuse, mis tagab autole maksimaalse võimaliku kaitse kogu transpordi vältel.

Auto kättesaamine

Pärast sõiduki saabumist Eestisse tehakse vastavalt valitud paketile ja lisateenustele auto üleandmiseelne ettevalmistus. Kui oled tellinud lisavarustust, paigaldatakse see enamsti Autoeksperdi või konkreetse automargi esinduses. Tavaliselt võtab sõiduki ettevalmistus aega paar päeva.
Loe üleandmiseelse ettevalmistuse kohta lähemalt »

Tellimispaketid

Kui oled leidnud sobiva vanuse, varustuse, läbisõidu ja hinnaga sõiduki, esita meile tellimus oma ostusoovi kinnitamiseks. Auto ostmine, kohaletoomine ja kogu muu asjaajamine jääb meie spetsialistide hooleks. Meil on kolm erineva teenuste hulga ja vastutuse mahuga paketti, mille hulgast saad valida meelepäraseima. Nii jõuab auto Sinuni just Sulle kõige sobivamal viisil.

Pakett I

100% kliendi vastutus

Pakett II

50%/50% jagatud vastutus

Pakett III

100% Skaudi vastutus
Mida sisaldab?
Sobiva sõiduki leidmine
Ostunõustamine
Sõiduki ja müüja taustauuring
Sõiduki ostmisega seotud toimingud asukohariigis
Transport Eestisse
Finantseeringu korraldamine ja vormistamine
Registreerimistoimingud Maanteeametis
Tehnoülevaatus
Liiklusohutuspakett
50-punkti tehniline kontroll
Põhjalik auto sisepuhastus ja välipesu
Autopesu pakett “Auto nagu uus!”
Vahetusvõimalus
Kes vastutab?
  • Mõlgid, kriimud, värvikahjustused
  • Interjööridetailid katki või puudu
  • Veljekriimustused
  • Klaasivigastused
  • Tehnilised vead
100% kliendi vastutus
50% kliendi vastutus 50% Skaudi vastutus
100% Skaudi vastutus

Pakettidest lähemalt

Pakett I 100% kliendi vastutus

Pakett I on mõeldud auto ostjale, kes soovib ainult ostu-müügitehingu vormistamist ning sõiduki transporti Eestisse. Selle paketi korral anname auto üle pärast sõiduki saabumist ning enne selle registreerimist Eestis. Skaut ei võta vastutust, kui saabuv sõiduk ei vasta kuulutuses olnud tehnilistele näitajatele, visuaalsele seisukorrale või varustusele.

Selle paketiga auto ostmise korral on käsiraha alates 50% sõiduki hinnast. Mida suurem on käsiraha, seda väiksem on auto lõpphind.
Pakett I ei sisalda liisinguga finantseeringut. Kui soovid autot osta liisinguga, vali pakett II või pakett III.

Pakett II 50%/50% jagatud vastutus

Pakett II  on sobiv autoostjale, kes usaldab kogu asjaajamise meie spetsialistidele ning saab lõpuks tehniliselt kontrollitud, registreeritud ja puhta auto võtmed kätte.

Selle paketiga võtab Skaut osalise (50%) vastutuse, kui sõiduki saabumisel ilmnevad vigastused või tehnilised rikked, millele ei viidatud sõiduki taustuuringus ning mille olemasolust ei olnud ostja teadlik ostuotsuse tegemise hetkel. Hüvitamisele kuuluvad rikked ja vigastused 50% ulatuses, ent vaid need, mis ei ole tingitud sõiduki loomulikust kulumisest, vanusest ega läbisõidust.
Loe, mida loetakse sõiduki loomulikuks kulumiseks »

Hüvitamise eelduseks on, et kõik vajalikud remondi- ja parandustööd tehakse Skaut24 poolt.

Sellised olukorrad esinevad pigem harva, ent kuna sõiduk ostetakse seda nägemata, siis pakume  ebameeldivuste leevendamiseks paketti võrdselt jagatud vastutusega.

Käsiraha on alates 20% sõiduki hinnast või kokkuleppel liisinguandjaga.

Pakett III 100% Skaudi vastutus

Pakett III sobib autoostjale, kes soovib täisteenust kogu ostmisega seotud asjaajamise ja täisvastutusega, kus Skaut võtab 100% vastutuse sõiduki taustauuringule vastavuse eest.

Olgugi, et teeme kõikidele autodele enne ostmist põhjaliku taustauuringu, siis harva saabub mõni auto siiski puudustega, mida taustauuring ei kajastanud ja millest Sa ei olnud ostuotsuse tegemisel teadlik.
Täisvastutus tähendab, et kui sõiduki saabumisel ilmnevad puudused, millele ei viidatud sõiduki taustuuringus ning mille olemasolust ei olnud ostja teadlik ostuotsuse tegemise hetkel, hüvitame selliste puuduste kõrvaldamisega seotud kulud täielikult v.a rikked ja vigastused, mis on tingitud sõiduki loomulikust kulumisest, vanusest või läbisõidust.
Loe, mida loetakse sõiduki loomulikuks kulumiseks »

Hüvitamise eelduseks on, et kõik vajalikud remondi- ja parandustööd tehakse Skaut24 poolt.

Pakett sisaldab ka auto vahetusvõimalust, kui saabuv auto mõjuval põhjusel ei sobi (nt sõiduki saabumisel selgub oluline tehniline erinevus, millest müüja Skauti ostu eel ei informeerinud).  Sellises olukorras saad tellida asemele uue samaväärse sõiduki.
Käsiraha on alates 20% sõiduki hinnast või kokkuleppel liisinguandjaga.

Kõikide pakettide puhul saad juurde valida erinevaid lisateenuseid, mille leiad sõiduki kuulutusest.

Üleandmiseelne ettevalmistus

Skaudi poolt Eestisse toodud autode üleandmiseelne ettevalmistus tehakse Autoeksperdi esindustes.

Tehniline kontroll

Paketiga II ja III teeme kõikidele saabuvatele autodele tehnilise kontrolli. Kontrolli käigus vaadatakse üle sõiduki kriitilisemad tehnilised sõlmed. Avastatud vigastused või rikked, mis ei ole tingitud sõiduki loomulikust kulumisest, vanusest või läbisõidust, likvideeritakse vastavalt valitud teenusepaketile ja tingimustele.

Autopesu

Paketis II sisalduv põhjalik autopesu: salongi ja pagasiruumi puhastamine tolmuimejaga; armatuuri jm vinüülpindade puhastamine spetsiaalse vahendiga; välipesu; velgede, kummimattide ja usteäärte puhastamine; klaaside puhastus seest ja väljast; klaasipesuvedelik; rehviläige.

Paketis III sisalduv autopesu "Auto nagu uus!": salongi ja pagasiruumi puhastamine tolmuimejaga; armatuuri jm vinüülpindade puhastamine spetsiaalse vahendiga; salongi keemiline puhastus; nahksisu puhastamine ja vahatamine; mootori pesu; välipesu; velgede, kummimattide ja usteäärte puhastamine; klaaside puhastus seest ja väljast; klaasipesuvedelik; poleerimine, vahatamine; rehviläige.

Lisateenuste valikus saad muuta, kas valitud paktis soovid põhjalikku autopesu või autopesu "Auto nagu uus!".

Sõiduki registreerimine

Sõiduki saabumisel näitame selle registreerimiseelseks kontrolliks ette Transpordiameti teenindusbüroos. Ühtlasi oleme kohustatud edastama auto ostudokumendid kontrolliks Maksu- ja Tolliametisse. Mõnikord juhtub, et saabuval autol puudub Eesti tüübikood, sest teist täpselt samasugust autot ei ole veel Eestis registreeritud. Tüübikoodi väljastamine Transpordiametis ning dokumentide kontroll Maksu- ja Tolliametis võib aega võtta kuni ühe nädala.

Tehnoülevaatus

Euroopa Liidus kehtib ühtne tehnoülevaatuste süsteem. Kui saabuval autol on tehnoülevaatus kehtiv, kantakse see automaatselt sõiduki tehnilisse passi. Kui kehtiv tehnoülevaatus puudub, teeb Skaut selle vastavalt valitud teenusepaketile.

See veebileht kasutab küpsiseid. Jätkates nõustud Sa küpsiste kasutamisega. Rohkem infot »

Sain aru