Eestisse saabus stiilne Mercedes-Benz 190 SL, mille üleandmine omanikule oli eraldi sündmus

Unistuste hobiauto ostmine on sündmus. Enamik ei tee seda kunagi, vähesed ostavad selle ühe ja ainsa ning siis on mõned üksikud, kes koguvad suuremat kollektsiooni (ja müts maha teie ees).

Kui sa selle ühe ja kaua unistatud auto ostad, siis kõik peab olema sündmus. Valimine, ostmine, kättesaamine, taastamine ja lõpuks sõitmine.

Täpselt selline üritus toimuski hiljuti Renardi mootorrataste töökojas, kus ühele omanikule anti pidulikult kätte 1962. aasta valge Mercedes-Benz 190 SL. Üks legendaarsemaid luksuslikke sportautosid üldse. Autogeeniuse toimetajana olin samuti kutsutud, et emotsioonist osa saada.

Auto kuulus omal ajal päris suurele staarile

Selliste autode leidmine ja toomine ei ole päris igapäevane asi, seega oli protsess usaldatud Skaut24 nimelisele ettevõttele, kes omaniku eest keerulisemad asjad ära tegi.

Konkreetse sõiduki kasuks aitas otsustada ajalugu. Nimelt ostis selle uuena 1950ndate kuulus (vähemalt omal ajal) Belgia lauljanna ja näitleja Angele Durand (Angèle Caroline Liliane Josette Marie-José DeGeest ).

Auto toomisega tegelenud Kenno Kaupmees oli ostjale valmistanud ette ka kingi, milleks oli Durandi autogrammidega pildid ja vinüülplaat.

Auto on keskmises seisukorras, mis tähendab, et tegu on sõitva ja üldiselt kena autoga, kuid kindlasti tuleb vaeva näha keretöödega ja detailidega, et see stiilne kabriolett veelgi parem välja näeks. Samas ei kuku sellise auto hinnad enam kuhugi, seega iga parendus tõstab auto väärtust aina ülespoole.

Angele Durandi autogrammidega mälestusesemed. Foto: Tarmo Tähepõld

Kui on kirg, siis tuleb sellega tegeleda

Miks selline eraüritus üldse kajastamist väärib? Sellel on minu jaoks väga konkreetne põhjus. Ilmselgelt on minu ja paljude teiste jaoks auto rohkem kui liiklusvahend. See on hobi, kirg ja emotsioonid.

Loo autor roolitunnetust testimas. Tagaplaanil Tõnu Korrol Autolehest ja Raiko Ausmees “Sõidame” saatest.

On tunda, et hobiautode maailmas on Eestis viimasel ajal asjad aina rohkem ülesmäge minemas. Teedel on näha rohkem eripalgelisi sõidukeid, oleme ligi pääsenud erilistele erakollektsioonidele, millest avalikult ei räägita, aga kus leidub uskumatuid pärle ning erinevatel hobisõidukite kogunemistel on osavõtjate arv väga suur.

Hetkel veel elame me kõik ainult ühe korra

Sellise Mercedes 190 SL soetamine ja taastamine on osa autoajaloost. Eestis ei ole tegemist ainueksemplariga, aga kindlasti saab need kokku lugeda sõrmedel, võib olla isegi ühe käe omadel. Kui te seda ükskord tänavatel näete, siis mõistate, miks on tegu automaailma kunstiteosega. Aga kunst on aegumatu ja väärtuslik.

Julgustuseks neile, kellel vahendid on, aga pole suutnud otsust teha – viige oma unistused ellu, tehke sellest sündmus ja võtke kogu protsessist maksimum. Isegi täiesti kõrvalseisjana oli seal hea olla. Omaniku enda emotsioonid olid olnud aga veel palju võimsamad.

Mitu korda teil on plaanis muidu elada?

Treilerile sõitis auto ise, aga kuna tegemist ei ole veel registris oleva sõidukiga, siis ise garaaži sõita ei võinud.

Artikli autor: Tarmo Tähepõld, Autogeenius